Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Serwery czasu NTP, synchronizacja czasu w sieci LAN, czas przez Ethernet

Serwery NTP NETSILON 7

Serwery czasu NTP
są niezastąpione wszędzie tam, gdzie w ramach infrastruktury informatycznej połączonej siecią LAN (Ethernet) pracują różne, ważne systemy takie jak monitoring CCTV, sygnalizacja alarmowa, systemy przeciwpożarowe, systemy rozliczania czasu pracy, systemy wskazywania czasu i wiele innych.
W każdej z rozbudowanych instalacji bazującej na strukturze sieci LAN istotne jest aby każdy z pracujących systemów posiadał jako bazę ten sam, i co ważniejsze, dokładny czas.

W takich sytuacjach z pomocą przychodzą rozwiązania serwerów czasu NTP, które dodatkowo można wzbogacić o dodatkowe rodzaje wyjść takie jak wyjścia w standardzie AFNOR, wyjścia impulsowe 24VDC czy też wyjścia analogowe pętli prądowej.

Synchronizacja czasu 
w sieciach LAN

Źródłem czasu wzorcowego w serwerach NETSILON 7 jest informacja o czasie zegarów cezowych pracujących na każdym z satelitów globalnego systemu lokalizacyjnego GPS. Jednoczesny odbiór informacji o aktualnym czasie UTC z kilku satelitów pozwala na wyznaczenie aktualnego czasu z dokładnością sięgającą 1x10-9 sekundy (maksymalna możliwa odchyłka podawanego przez serwer aktualnego czasu wynosi: 0,000 000 001 sekundy, czyli 1 nanosekunda).

Więcej szczegółów technicznych opisane jest w poniższej karcie katalogowej. W przypadku powstania jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

copyright © 2016 | projekt serwisu IRN Multimedia | oprogramowanie choruzy.pl